4. Uluslararası 22. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi

KONGRE TARİHİ
13 Aralık - 19 Aralık 2020

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
uhsk.org/2020
DAVET
Saygıdeğer Halk Sağlığı Profesyonelleri ve Gönüllüleri

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) olarak 21 yıldır gerçekleştirdiğimiz ulusal halk sağlığı kongresini son 3 yıldır uluslararası bir kongre olarak düzenlemekteyiz. Bu yıl içerisinde yaşadığımız koronavirüs pandemisi nedeniyle 4. Uluslararası 22. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi'ni 13-19 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştireceğiz.

Pandemi koşullarında değişen dünya ve bu dünya içerisinde halk sağlığı biliminin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığı, sahada büyük bir özveriyle çalışan halk sağlığı uzmanlarının toplumun sağlığına doğrudan katkı yaptığı bir dönemden geçmekteyiz. Bu zor ve yorucu dönemde onların yaşadığı güncel sorunların tartışılmasının, çözüm önerileri geliştirilmesinin ve savunuculuğunun çok daha önem kazandığına ve kongremizin bu süreçte önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Yaşanan zorlukların halk sağlığının tüm paydaşları, gönüllüleri ve halk sağlığını önceleyen sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirilmesinin kongremize değer katacağını düşünüyoruz.

Kanıta dayalı ve dinamik halk sağlığı uygulamalarının insanlık için çok değerli bilgiler ürettiği bu süreçte kongre temamızı "Yeni Dünya İçin Yine Halk Sağlığı" olarak belirledik. Sürekli değişim gösteren halk sağlığı bilim alanının gelecekte nasıl evrileceği, dünyamızı bekleyen yeni halk sağlığı sorunları, güncel ve gelecekteki olası halk sağlığı sorunlarıyla baş edebilmek için halk sağlığı profesyonellerini bekleyen zorluklar ve yeterliliklerin neler olduğunu tartışmayı amaçladığımız kongremize katkı ve katılımlarınız çok değerlidir. Bildiri gönderimleri için belirlenen son tarih 30.11.2020’dir.

Desteğiniz, katılımınız, görüş ve önerileriniz bizler için çok değerlidir. Çevrimiçi de olsa birlikteliğimizi devam ettireceğimiz kongremize bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Prof. Dr. Pınar Okyay
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin