18. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi

KONGRE TARİHİ
12 Aralık - 14 Aralık 2020

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.turkkongre.com
DAVET
Kongremizin değerli katılımcısı,

Bu yıl çevrimiçi olarak düzenlenecek 18. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi’ne, 300’e yakın bildiri ile rekor bir başvuru olmuş, bu bildirilerin yarıdan fazlası, Azerbaycan, Makedonya, Kırım, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Afganistan, Endonezya gibi dünyanın çok farklı coğrafyalarından gelmiştir. Bildiriler hızla editörler tarafından hakemlere aktarılmış ve değerlendirme süreçleri salgın sürecinin de etkileri altında büyük ölçüde tamamlanmıştır.

Ancak, bilhassa Türk Dünyası coğrafyasından gelen, Kiril alfabesiyle yazılmış bildirilerin hakem değerlendirme sürecinde beklenmedik bir gecikme söz konusu olmuştur. Bu gecikmede özellikle söz konusu bölgeden gelen bildirilere uygun hakemlerin bulunması, hakemlere ulaşıp dönüşün beklenmesi ve tüm bu süreçlerde küresel Koronavirüs salgınının karşılıklı iletişim ve değerlendirme süreçleri üzerinde aksatıcı etkileri olmuştur. Aynı dönemde Azerbaycan’da yaşanan savaş hali ve Kırgızistan’da yaşanan siyasi karışıklıkların, yine ülkemizde 30 Ekim tarihinde meydana gelen ve Ege bölgesi illerini etkileyen İzmir Seferihisar depreminin de tüm süreçlerin aksamasında ciddi etkisi olduğu anlaşılmıştır. Tüm bu beklenmedik gelişmelerin bu bölgeden katılacak araştırmacıları ciddi biçimde etkilenmesi nedeniyle kongremizin 7-8 Kasım 2020 tarihinde yapılması imkansız hale gelmiştir.

Kongre Tarihinin Ertelenmesi

Bu koşullar altında kongremizin gerçekleşeceği tarihin, 7-8 Kasım 2020 tarihini takip eden hafta sonlarında düzenlenen farklı akademik etkinlikler ve merkezi sınavlarla olası çakışma ihtimali de dikkate alınarak 12-14 Aralık 2020 tarihine ertelemek durumunda kaldığımızı bildirmek istiyoruz. Kongre tarihi dışında ilan edilen tarihlerde ise herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bildirilerin tam metinlerinin iletilmesi için son tarih 15 Kasım 2020’dir. Özellikle bildiri kabulünü aldığı halde, Seferihisar depreminden etkilenen Ege bölgesinden katılımcılarımız için kayıt ücreti yatırma süreci 6 Kasım 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin